Olet täällä

KALENTERI

Kevätkauden kalenteri 7.1.2019 alkaen.

Helsingin NMKY

Huom! Poikkeuksia aikatauluihin:

TREENIMUUTOKSET/PERUUTUKSET MAALIS-HUHTIKUUSSA

 

Mikäli sinun vakiotreenisi on peruttu jollakin viikolla, voit aina valita korvaavan treenin ikä ja taitotaso huomioiden. Jos et ole varma, minkä korvaavan treenin voisit valita, ole  yhteydessä sivun alalaidassa näkyvään yhteyshenkilöön.

 

- Käpylän kuntonyrkkeilyvuoro maanantaisin klo 17.45-18.45 on kokonaan tauolla ajalla 11.3.-1.4.!

- Su 24.3. ei ole kisaryhmän treeniä ja tavallista dan-treeniä klo 14-16.30 korvaavan extra dan-treenin vuoksi.

- La 13.4. ei ole treenejä Rauman ottelukisojen vuoksi.

- Pääsiäisenä pe 19.4.-ma 22.4. ei ole treenejä.

- Viikonloppuna la 27.4.-su 28.4. ei ole treenejä HNMKY Taekwondo Open kisojen ja leirien vuoksi. 

 

HARJOITTELUPAIKAT

Malmin palloiluhalli (MPH)
Siemenkuja 3, 00700 Helsinki, liikuntatilat hallin alakerrassa

Hotel Arthur
Vuorikatu 19, 00100 Helsinki, liikuntatilat 8 kerroksessa, aulasta hissillä

Pakilan toimintakeskus
Palosuontie 4 B, 00660 Helsinki

Pakilan yläasteen koulu
Pilkekuja 1o, 00660 helsinki

Kaisaniemen ala-aste
Puutarhakatu 1, 00100 Helsinki

Käpylän peruskoulu
Mäkelänkatu 93, 00610 Helsinki

 

MAANANTAI

Kuntonyrkkeily, +12v, 17:45-18:45 (Käpylä)
Taekwondon perusteet, 8-12v, 17:00-18:00 (Pakila tk)
Liikesarjan opetus, kaikki, 18:00-18:30 (Pakila tk)
Taekwondo edistyneet, 18:30-19:30 (Pakila tk)
Kuntonyrkkeily, +12v, 19:30-20:30 (Pakila tk)

TIISTAI

Taekwondon perusteet, 5-8v + perheet ja 8-12v, 17:00-18:00 (MPH)
Liikesarjan opetus, kaikki, 18:00-18:30 (MPH)
Taekwondon perusteet, +12v/aikuiset, 18:30-19:30 (MPH)
Kuntonyrkkeily, +12v, 19:30-20:30 (MPH)

KESKIVIIKKO

Taekwondon perusteet, 8-12v, 19:00-20:00 (Arthur)
Kisaryhmä, kilpailijat, 20:00-21:00 (Arthur)

TORSTAI

Kuntonyrkkeily, +12v, 16:30-17:30 (Arthur)
Taekwondon perusteet, 5-8v+ perheet 18:00-19:00 (Pakilan ya)
Taekwondon perusteet, +12v/aikuiset, 19:00-20:00 (Pakilan ya)
Kuntopotkutreeni, +12v/aikuiset, 17:30-19:00 (MPH)
Kuntonyrkkeily, +12v, 19:00-20:00 (MPH)

PERJANTAI

Taekwondon perusteet, +12v/aikuiset edistyneet, 17:00-18:00 (Kaisaniemi)
Taekwondo edistyneet, 18:00-19:00 (Kaisaniemi)
Taekwondo perusteet, +40v, 19:00-20:00 (Kaisaniemi)

LAUANTAI
Taekwondo edistyneet, 12:30-13:30 (Arthur)
Potku/ottelutekniikan perusteet, kaikki, 13:30-14:30 (Arthur)
Sparriharjoitus, kaikki, 14:30-15:00 (Arthur)

SUNNUNTAI
Liikesarjan opetus, kaikki, 12:30-13:00 (Arthur)
Taekwondon perusteet, 5-8v + perheet, 13:00-14:00 (Arthur)
Kisaryhmä, kilpailijat, 14:00-15:30 (Arthur)
Taekwondo Dan-treeni, 15:30-16:30 (Arthur)

5556