Olet täällä

KALENTERI

Kevätkauden kalenteri 7.1.2019 alkaen.

Helsingin NMKY

Huom! Poikkeuksia aikatauluihin:

Treenimuutoksia/peruutuksia huhtikuussa

  • Ma 8.4. alkaen jatkuu Käpylän kuntonyrkkeily
  • La 13.4. ei treenejä Rauman taekwondokisojen vuoksi
  • Pe 19.4.-ma 22.4. treenitauko, pääsiäinen
  • La-su 27.4.-28.4. ei treenejä HNMKY Taekwondo Open kisojen ja leirien vuoksi
  • Ti 30.4. ei treenejä, vappuaatto
  • Ke 1.5. ei treenejä, Vappu

 

HARJOITTELUPAIKAT

Malmin palloiluhalli (MPH)
Siemenkuja 3, 00700 Helsinki, liikuntatilat hallin alakerrassa

Hotel Arthur
Vuorikatu 19, 00100 Helsinki, liikuntatilat 8 kerroksessa, aulasta hissillä

Pakilan toimintakeskus
Palosuontie 4 B, 00660 Helsinki

Pakilan yläasteen koulu
Pilkekuja 1o, 00660 helsinki

Kaisaniemen ala-aste
Puutarhakatu 1, 00100 Helsinki

Käpylän peruskoulu
Mäkelänkatu 93, 00610 Helsinki

 

MAANANTAI

Kuntonyrkkeily, +12v, 17:45-18:45 (Käpylä)
Taekwondon perusteet, 8-12v, 17:00-18:00 (Pakila tk)
Liikesarjan opetus, kaikki, 18:00-18:30 (Pakila tk)
Taekwondo edistyneet, 18:30-19:30 (Pakila tk)
Kuntonyrkkeily, +12v, 19:30-20:30 (Pakila tk)

TIISTAI

Taekwondon perusteet, 5-8v + perheet ja 8-12v, 17:00-18:00 (MPH)
Liikesarjan opetus, kaikki, 18:00-18:30 (MPH)
Taekwondon perusteet, +12v/aikuiset, 18:30-19:30 (MPH)
Kuntonyrkkeily, +12v, 19:30-20:30 (MPH)

KESKIVIIKKO

Taekwondon perusteet, 8-12v, 19:00-20:00 (Arthur)
Kisaryhmä, kilpailijat, 20:00-21:00 (Arthur)

TORSTAI

Kuntonyrkkeily, +12v, 16:30-17:30 (Arthur)
Taekwondon perusteet, 5-8v+ perheet 18:00-19:00 (Pakilan ya)
Taekwondon perusteet, +12v/aikuiset, 19:00-20:00 (Pakilan ya)
Kuntopotkutreeni, +12v/aikuiset, 17:30-19:00 (MPH)
Kuntonyrkkeily, +12v, 19:00-20:00 (MPH)

PERJANTAI

Taekwondon perusteet, +12v/aikuiset edistyneet, 17:00-18:00 (Kaisaniemi)
Taekwondo edistyneet, 18:00-19:00 (Kaisaniemi)
Taekwondo perusteet, +40v, 19:00-20:00 (Kaisaniemi)

LAUANTAI
Taekwondo edistyneet, 12:30-13:30 (Arthur)
Potku/ottelutekniikan perusteet, kaikki, 13:30-14:30 (Arthur)
Sparriharjoitus, kaikki, 14:30-15:00 (Arthur)

SUNNUNTAI
Liikesarjan opetus, kaikki, 12:30-13:00 (Arthur)
Taekwondon perusteet, 5-8v + perheet, 13:00-14:00 (Arthur)
Kisaryhmä, kilpailijat, 14:00-15:30 (Arthur)
Taekwondo Dan-treeni, 15:30-16:30 (Arthur)

5556