Salien käyttöajat ja peruutukset

OPETUSVIRASTON ALAISET SALIT

Syyskausi: 15.8.-11.12.2016
Kevätkausi: 9.1.-19.5.2017

Opetusviraston peruutukset:
Syysloma 17.-23.10.2016
Pyhäinpäivä ja sen aatto 4.-5.11.2016
Itsenäisyyspäivä ja sen aatto 5.-6.12.2016
Syys- ja kevät kauden välinen tauko 12.12.2016-8.1.2017
Hiihtoloma 20.2.-27.2.2017
Pääsiäinen 13-17.4.2017
Vappu ja sen aatto 30.4.-1.5.2017

Koulukohtaiset peruutukset:

Arabian peruskoulu (Berliininkatu 4, 00560 Hki)
Peruutetut, tiistai: 16.8. 18.10. 6.12. 13.12. 20.12. 27.12. 3.1. 21.2.
Peruutetut, perjantai: 21.10. 4.11. 11.11. 2.12. 9.12. 16.12. 23.12. 30.12. 6.1. 24.2. 14.4.

Kalasataman peruskoulu (Polariksenkatu 1, Hki)
Peruutetut, perjantai: 26.2. 14.4.

Kotinummen ala-aste (Silkokuja 7, 00700 Hki)
Peruutetut, torstai: 8.9. 20.10. 15.12. 22.12. 29.12. 5.1. 23.2. 13.4.

Käpylä / Stadin ammattiopisto (Kullervonkatu 11, 00610 Hki)
Peruutetut, tiistai: 16.8. 18.10. 15.11. 6.12. 13.12. 20.12. 27.12. 3.1. 21.2.
Peruutetut, perjantai: 21.10. 4.11. 16.12. 23.12. 30.12. 6.1. 24.2. 14.4.

Laakso / Stadin ammattiopisto (Lehtikuusentie 4, 00270 Hki)
Peruutetut, tiistai: 16.8. 18.10. 6.12. 13.12. 20.12. 27.12. 3.1. 21.2.

Malmi / Stadin ammattiopisto (Latokartanontie 16, 00700 Hki)
Peruutetut, torstai: 20.10. 15.12. 22.12. 29.12. 5.1. 23.2. 13.4.

Metsolan ala-aste (Kartanomuseontie 2, 00690 Hki)
Peruutetut, keskiviikko: 19.10. 16.11. 14.12. 21.12. 28.12. 4.1. 22.2.

Pakilan ala-aste (Halkosuontie 88, 00660 Hki)
Peruutetut, keskiviikko: 19.10. 14.12. 21.12. 28.12. 4.1. 22.2. 26.4.

Pakilan yläaste (Pakilantie 67, 00660 Hki)
Peruutetut, maanantai: 17.10. 5.12. 12.12. 19.12. 26.12. 2.1. 20.2. 17.4. 1.5.
Peruutetut, keskiviikko: 19.10. 14.12. 21.12. 28.12. 4.1. 22.2.
Peruutetut, perjantai: 21.10. 4.11. 16.12. 23.12. 30.12. 6.1.  24.2. 14.4.

Paloheinän ala-aste (Ylipalontie 1, 00670 Hki)
Peruutetut, maanantai: 15.8. 17.10. 5.12. 12.12. 19.12. 26.12. 2.1. 20.2. 17.4. 1.5. 15.5.
Peruutetut, keskiviikko: 19.10. 7.12. 14.12. 21.12. 28.12. 4.1. 22.2. 17.5.
Peruutetut, perjantai: 30.9. 21.10. 4.11. 9.12. 16.12. 23.12. 30.12. 6.1. 24.2. 14.4. 19.5.
Peruutetut, lauantai: 20.8. 27.8. 22.10. 5.11. 10.12. 17.12. 24.12. 31.12. 7.1. 25.2. (viimeinen vuoro 1.4.)

Pihkapuiston ala-aste (Tuohipolku 10, 00410 Hki)
Peruutetut, maanantai: 15.8. 22.8. 29.8. 17.10. 5.12. 12.12. 19.12. 26.12. 2.1. 20.2. 17.4. 1.5.
Peruutetut, torstai: 18.8. 25.8. 20.10. 15.12. 22.12. 29.12. 5.1. 23.2. 13.4. 18.5.

Ruoholahden ala-aste (Santakatu 6, 00180 Hki)
Peruutetut, perjantai: 21.10. 4.11. 16.12. 23.12. 30.12. 6.1. 17.2. 24.2. 14.4.

Taivallahden peruskoulu (Eteläinen Hesperiankatu 38, 00100 Hki)
Peruutetut, keskiviikko: 19.10. 14.12. 21.12. 28.12. 4.1. 22.2.

Torpparinmäen peruskoulu (Ylä-Fallintie 54, 00690 Hki)
Peruutetut, tiistai: 16.8. 18.10. 6.12. 13.12. 20.12. 27.12. 3.1. 21.2.
Peruutetut, keskiviikko: 19.10. 14.12. 21.12. 28.12. 4.1. 22.2.
Peruutetut, perjantai: 21.10. 6.11. 16.12. 23.12. 30.12. 6.1. 24.2. 14.4.

Ylä-Malmin peruskoulu (Talvelantie 1, 00700 Hki)
Peruutetut, torstai: 20.10. 15.12. 22.12. 29.2. 5.1. 23.2. 13.4.

LIIKUNTAVIRASTON ALAISET SALIT

Kampin liikuntakeskus (Malmikatu 3, 00100 Hki)
Käytössä: 30.8.2016 – 26.4.2017
Peruutetut, tiistai: 6.12.
Peruutetut, keskiviikko:

Katajanokan liikuntahalli (Laivastokuja 2, 00160 Hki)
Käytössä: 1.9.2016 – 27.4.2017
Peruutetut, torstai: 13.4.

Laajasalon palloiluhalli (Sarvastonkaari 23, 00840 Hki)
Käytössä: 1.9.2016-27.4.2017
Peruutetut, torstai:

Maunulan liikuntahalli (Maunulanmäki 3-5, 00630 Hki)
Käytössä: 29.8.2016 – 25.4.2017
Peruutetut, maanantai: 26.12. 17.4.
Peruutetut, tiistai: 6.12.

Töölön Kisahallin A-puoli (Paavo Nurmenkuja 1, 00250 Hki)
Käytössä: 1.9.2016 – 28.4.2017
Peruutetut, torstai: 13.4.
Peruutetut, perjantai: 23.12. 14.4.

YKSITYISET SALIT

Kumpulan Liikuntakeskus (Helsingin Yliopisto; Väinö Auerinkatu 11, 00560 Hki)
Syyskausi: 1.9.2016-??
Kevätkausi: ??-31.5.2017
Peruutettu:

Malmin Palloiluhalli (Siemenkuja 3, 00700 Hki)
Käytössä: 15.8.2016-18.5.2017
Peruutettu: perutut vuorot ilmoitetaan erikseen, koulujen loma-aikoina mahdollisesti poikkeusaikataulut / vuoroja peruttu

Pakilan toimintakeskus (Palosuontie 4, 00660 Hki)
Käytössä: 15.8.2016-18.5.2017
Peruutettu: pääsääntöisesti koulujen loma-aikoina ei harjoituksia aluejoukkueilla

Tapanilan urheilukeskus (Erätie 3, 00720 Hki)
Käytössä: 23.8.2016-31.5.2017
Peruutettu: Seuratkaa urheilukeskuksella ilmoituksia poikkeusvuoroista

Vuorikadun Palloiluhalli (Vuorikatu 17, 00100 Hki)
Käytössä: 15.8.2016-18.5.2017
Peruutettu: pääsääntöisesti koulujen loma-aikoina ei harjoituksia aluejoukkueilla, mahdolliset poikkeusaikataulut ja vuoroperuutukset ilmoitetaan erikseen